Pivo PAROM - eshop
×
 x 

Kracun_01a
Kracun_02a
sud_30l

KRAČÚŇ 15,5° (svetlý nitro milk STOUT)


Štýl svetlý nitro milk stout
EPM 15,5°  ABV 6,2 %  IBU 30
Zloženie voda, jačmenné slady (pale ale, caramalt), ovsené a jačmenné vločky, chmeľ (Willamette), kvasnice, laktóza, kávové zrná Veronia, kakaové bôby KakawCo+, vanilkové lusky
Objem 0,5 l
Opis svetlé pivo vyrobené na spôsob mliečneho stoutu s výraznou vôňou kávy a bohatou chuťou, v ktorej dominuje káva doplnená jemnými tónmi čokolády a vanilky. Pivo je sýtené dusíkom, čo mu pridáva jemnú krémovú chuť.

Príbeh piva nájdete nižšie ...
3,00 €
2,50 €
  bez DPH
×
Zvoľte variant
Popis
Príbeh piva Kračún

Asi najvýznamnejším staroslovanským sviatkom bol Kračúň - zimný slnovrat. K rituálom spojeným so solárnym aspektom zimného slnovratu patrilo pálenie ohňov (veľkých alebo aspoň sviečok), ktoré horeli až do svitania. Ďalším aspektom tohto sviatku je fakt, že počas zimného slnovratu sa hranica medzi našim svetom a svetom mŕtvych považovala za otvorenú, a preto si Slovania v tomto období roka uctievali predkov, napríklad prestieraním pri večeri aj skonaným členom rodiny. Taktiež sa ale Slovania v tomto období roka museli chrániť pred zlými duchmi, vlkolakmi, vílami, čertami a podobne, a to napr. nosením masiek, používaním cesnaku alebo veselými oslavami.

Po príchode kresťanstva sa tento sviatok zmenil na Vianoce, ale názov Kračúň sa v niektorých oblastiach Slovenska a mnohých národoch používa dodnes a zachovali sa aj viaceré jeho zvyky.

Pivo svojou chuťou pripomína Vianoce, je to svetlé pivo s chuťou stoutu, do ktorého sme pridali kávové zrná zo sereďskej pražiarne Veronia (je použitá ich vlastná vynikajúca zmes kávy arabica), pražené kakaové bôby z Kolumbie od KakawCo+ a vanilkové lusky z Indonézie. Pivo je navyše sýtené dusíkom, ktorý mu pridáva veľmi jemnú smotanovú krémovú chuť.

Jednotiek v balení: 1

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.
×

TOP
Máte viac ako 18 rokov? Na zobrazenie našej webovej stránky musíte byť plnoletí. Vzhľadom na zákonné požiadavky musíte overiť svoj vek.