Lugales_01a
Lugales_02a
lugales-4
sud_30l

LUGALES 11° (session IPA)


Štýl session IPA
EPM 11,0°  ABV 4,5 %  IBU 41
Zloženie voda, jačmenné slady (pale ale, carapils, svetlý crystal), ovsené vločky, chmeľ (Amarillo, Mosaic, Citra, Centennial), kvasnice
Objem 0,5 l (výhodné varianty 4-8-12 balenia)
Opis IPA svetlej zlatej farby s ľahším telom s výraznejšou horkosťou a vôňou ovocia a citrusov, kde dominuje červený pomaranč a grapefruit

Príbeh piva nájdete nižšie ...
2,70 €
2,25 €
  bez DPH
×
Zvoľte variant
Popis
Príbeh piva Lugales

Starí Slovania slávili počas roka niekoľko slávností zväčša zasvätených Slnku. Jedny z nich boli Lugales, slávnosti konajúce sa na prelome augusta a septembra, ktorými vzdávali hold Slnku, prírode a jej darom, keďže boli spojené so zberom úrody. Dnes sú tieto slávnosti známe ako dožinky. Pivo sme prvýkrát varili práve v tomto období.

Inšpiráciou na motív etikety bol ikonický obraz od maliara Granta Wooda Americká gotika, ktorý sme si prerobili na Slovanskú gotiku.

V tejto sviežej, voňavej session IPA-e je použitý chmeľový produkt s názvom Lupomax, kde je chuť a aróma koncentrovanejšia, bez zbytočných rastlinných prímesí ako je to pri štandardnom chmeli. Preto je v chuť a vôňa tohto piva ešte výraznejšia a intenzívnejšia.

Jednotiek v balení: 1

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.